FoCOM - Program FoCOM zobrazil nerozpoznanou řídící jednotku. Co mohu dělat?

Z Autodiagnostika
Verze z 17. 11. 2015, 09:29, kterou vytvořil Pavel Kloc (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Faq.png
FAQ FoCOM

Diagnostika značky Ford bohužel neumožňuje v některych připadech jednoznačně identifikovat typ řidici jednotky. Program FoCOM nemusí mít danou řidici jednotku ve své databázi. Pro správnou a úspěšnou diagnostiku je nutné znát konkretni typ ECU a vybrat jej příslušné nabidky.

FoCOM nerozpoznaná jednotka

Pokud neni možne určit typ instalované řídicí jednotky přesněji, je možné použít tzv. obecný přistup k jednotce kliknutim na tlačitko [Použij obecný přístup]. V takovém připadě budou přistupné pouze funkce identifikace řídicí jednotky a paměť závad.

FoCOM obecny pristup

Více informaci o jednotce můžete ziskat kliknutim na tlačitko [Zobrazit identifikaci jednotky].

FoCOM nerozpoznaná jednotka

Některé jednotky (před rokem 2003) neposkytují žádná identifikačni data, proto se bude pravidelně zobrazovat tento dialog.

  • Pro správné zobrazeni měřených hodnot je nezbytný výběr správné řidicí jednotky.
  • Pokud uděláte chybu v identifikaci, neměli byste používat žádné programovaci funkce.

Pomoci funkce [Ulož informace o jednotce] je možno uložit tzv. snapshot, což jsou všechny vývojové informace o řidici jednotce. Žádáme uživatele, aby nám tyto soubory zasilali. V dalši verzi programu FoCOM bude přidána podpora přislušne řidici jednotky.

FoCOM snapshot

V případě dalších problémů nás, prosím, kontaktujte na lince technické podpory. Je vhodné si před voláním připravit číslo Vašeho kabelu.