FoCOM - Nedaří se mi nakódovat vstřikovače systému TDCI, co mám dělat?

Z Autodiagnostika
Verze z 16. 11. 2015, 20:53, kterou vytvořil Pavel Kloc (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Faq.png
FAQ FoCOM

Častou příčinou nesprávného postupu při kódování vstřikovačů bývají nesprávně zapisované kalibrační čísla vstřikovačů. Nejčastější chyby jsou následující: Kalibrační data uvedená na štítku, který naleznete na motoru (viz obrázek) patří k původním tryskám (nového vozu), které mohly být již několikráte vyměněny.

Stitek TDCi

Jestliže má automobil najeto přes 200tis Km je téměř nemožné, aby byly trysky původní. V tomto případě je nutné dbát na opravdu kvalitní přepis kalibračních čísel přímo ze štítku na trysce.

Dalším problémem může být nesprávně zadávané pořadí kalibračních dat vstřikovačů. U motorů 2.0 TDCi se čísla trysek zadávají podle pořadí zapalování tj. 1-3-4-2 a u ostatních motorů dle pořadí, jak jdou za sebou od rozvodového řemene.

Tip: Řídicí jednotka vstřikovačů se diagnostikuje přes řídicí jednotku motoru (PCM).

Pokud není možné v programu zvolit funkci programování/kódování, zašlete prosím na emailovou adresu info@secons.com: objednací číslo řídící jednotky, které naleznete v identifikaci řídící jednotky

FoCOM identifikace ridici jednotky

Dále zašlete VIN a rychlý snapshot jednotky a krátký popis problému s popisem automobilu. V následující aktualizaci bude rozšířena podpora o Vámi zdokumentovanou jednotku.

V případě dalších problémů nás, prosím, kontaktujte na lince technické podpory, nebo emailu.