FoCOM

Z Autodiagnostika
Verze z 7. 10. 2016, 23:46, kterou vytvořil Pavel Kloc (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
All Content.png
FoCOM
Manual.png
Manuál FoCOM
Instructions.png
Návody FoCOM
Article.png
Články FoCOM
Media all.png
Ukázky FoCOM
Download Document.png
Download FoCOM
Link.png
Odkazy FoCOM
Faq.png
FAQ FoCOM

Technický popis systému FOCOM

Diagnostický systém FOCOM byl navržen pro sériovou diagnostiku osobních automobilů. Diagnostika podporuje standardní funkce, jako jsou čtení a mazání paměti závad či identifikace řídící jednotky. Pro sledování a záznam livedat, které vyhodnocuje řídící jednotka motoru v reálném čase, jsou k dispozici tři režimy funkce měřených hodnot.

Nejpodrobnější informace naleznete na našem inetrnetovém obchodě www.focom.cz nebo prostřednictvím našich individuálních cenových nabídek.

Focom product 1.jpg


Permanentním sledováním a současným zaznamenáváním těchto měřených dat, díky funkci uložení záznamu, je možné snadněji odhalit sporadicky se projevující závady. Program disponuje také funkcí testu akčních členů a expertními funkcemi, jako jsou programování jednotky a funkce kódování řídících jednotek.

Diagnostické rozhraní FoCOM bylo zkonstruováno dle platných evropských a českých norem a směrnic. U výrobku byla doložena shoda s příslušnými normami. Odpovídající prohlášení o shodě je k dispozici u výrobce Secons s.r.o.

Do ČR a SR se ilegálně dovážejí klony respektive plagiáty originálních přístrojů diagnostiky IDS (např. FLY). Hlavní výhodou systému FoCOM, je bezstarostné provozování automobilové diagnostiky vozidel koncernu FORD a její následná fakturace zákazníkům, neboť nepoužíváte nelegální software. FoCOM je plně licencovaný. Ve srovnání s výše zmíněnými čínskými klony, je systém FoCOM vyroben z kvalitních součástek, je zdarma a pravidelně aktualizovaný a jeho nákupem získáte technickou podporu a plnohodnotnou záruku.

Modernizovaný interface

Pokud vlastníte starší verzi kabelu, pak se dříve nebo později dostanete před neřešitelný problém při komunikaci s některými typy automobilů. Doporučujeme všem uživatelům výměnu kabelu za nový. Z tohoto důvodu je upgrade hardwaru zpoplatněn minimální cenou.

Focom foto 2.JPG

Hlavní výhody nové kabelu jsou zdokonalený multiplexer, rozšíření kompatibility se staršími automobily (sběrnice SCP), vyšší stabilita spojení s řídícími jednotkami, plná podpora updatů firmwaru diagnostického kabelu a obnovená záruka na 24 měsíců.

Technické parametry

Robustní konektor diagnostické hlavy v sobě ukrývá veškerou potřebnou inteligentní elektroniku, navrženou a vyrobenou nejmodernějšími technologiemi. Připojení k PC zajišťuje vyměnitelný kabel USB 2.0 HI-Speed.


Rozhraní vozidla OBD zásuvka, podporuje připojení ke starším vozidlům prostřednictvím speciálně upravených diagnostických redukcí.
EOBD kompatibilita Kompletní elektronická a mechanická kompatibilita s normou EOBD

Všechny parametry měřených hodnot specifikovaných normou EOBD

Všechny (chybové kódy) DTC specifikované normou EOBD

Kompatibilita se systémy FoMoCo Plná kompatibilita s řídicími systémy vozidel koncernu FMC. Systém podporuje podrobné výpisy specifických chybových kódů vč. freeze frame dat.
Podporované protokoly Systém podporuje komunikační protokoly: DCL (CART), SCP, ISO, ISO 15765, UDS (ISO14229) přes příslušné sběrnice DCL (RS485), SAE J1850 PWM, ISO 9141 a CAN-BUS (ISO 11898). Plná kompatibilita, která je definována v normách OBDII a EOBD: J1850-41.6, J1850-10.4, ISO9141-2 K/L, CAN- ISO 11898
Napájení Ve vozidle- přímo z OBD konektoru. Podporuje pouze vozidla s 12V systémem. Maximální rozdíl napětí: 14V na pinech OBD konektoru.
Spotřeba Bez dalších zařízení napájených konektorem:

Při zapnutém vozidle < 100 mA

Při vypnutém vozidle < 1 mA

USB rozhraní Zařízení USB 2.0 typ A
Napájení při připojení k PC USB
Ostatní rozhraní Full multiplexer
Délka záznamu Dle velikosti volného místa na HDD
Funkční signály Viditelná vestavěná LED
Provozní teplota -10°C ~ + 40°C
Relativní vlhkost max. 80%
Nadmořská výška 1000 m.n.m
Rozměry V = 92mm, Š= 44 mm, H= 22 mm, Hmax = 23,8 mm
Hmotnost Přibližně 85 g
Typové schválení Směrnice 72/245/EHS, a jeho poslední změny 2006/28/ES

Nařízení ECE-R10 ONU

Operační systém Windows 2000

Windows XP

Windows VISTA 32/64bit

Windows 7 32/64bit

Windows 8/8.1 32/64bit

Windows 10 32/64bit

Linux