🍪
Tyto webové stránky vyžadují pro svou funkci cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie

Technický popis systému FOCOM

Diagnostický systém FOCOM byl navržen pro sériovou diagnostiku osobních automobilů. Diagnostika podporuje standardní funkce, jako jsou čtení a mazání paměti závad či identifikace řídící jednotky. Pro sledování a záznam livedat, které vyhodnocuje řídící jednotka motoru v reálném čase, jsou k dispozici tři režimy funkce měřených hodnot.

Nejpodrobnější informace naleznete na našem inetrnetovém obchodě www.focom.cz nebo prostřednictvím našich individuálních cenových nabídek.

Focom product 1.jpg


Permanentním sledováním a současným zaznamenáváním těchto měřených dat, díky funkci uložení záznamu, je možné snadněji odhalit sporadicky se projevující závady. Program disponuje také funkcí testu akčních členů a expertními funkcemi, jako jsou programování jednotky a funkce kódování řídících jednotek.

Diagnostické rozhraní FoCOM bylo zkonstruováno dle platných evropských a českých norem a směrnic. U výrobku byla doložena shoda s příslušnými normami. Odpovídající prohlášení o shodě je k dispozici u výrobce Secons s.r.o.

Do ČR a SR se ilegálně dovážejí klony respektive plagiáty originálních přístrojů diagnostiky IDS (např. FLY). Hlavní výhodou systému FoCOM, je bezstarostné provozování automobilové diagnostiky vozidel koncernu FORD a její následná fakturace zákazníkům, neboť nepoužíváte nelegální software. FoCOM je plně licencovaný. Ve srovnání s výše zmíněnými čínskými klony, je systém FoCOM vyroben z kvalitních součástek, je zdarma a pravidelně aktualizovaný a jeho nákupem získáte technickou podporu a plnohodnotnou záruku.

Modernizovaný interface

Pokud vlastníte starší verzi kabelu, pak se dříve nebo později dostanete před neřešitelný problém při komunikaci s některými typy automobilů. Doporučujeme všem uživatelům výměnu kabelu za nový. Z tohoto důvodu je upgrade hardwaru zpoplatněn minimální cenou.

Focom foto 2.JPG

Hlavní výhody nové kabelu jsou zdokonalený multiplexer, rozšíření kompatibility se staršími automobily (sběrnice SCP), vyšší stabilita spojení s řídícími jednotkami, plná podpora updatů firmwaru diagnostického kabelu a obnovená záruka na 24 měsíců.

Technické parametry

Robustní konektor diagnostické hlavy v sobě ukrývá veškerou potřebnou inteligentní elektroniku, navrženou a vyrobenou nejmodernějšími technologiemi. Připojení k PC zajišťuje vyměnitelný kabel USB 2.0 HI-Speed.


Rozhraní vozidla OBD zásuvka, podporuje připojení ke starším vozidlům prostřednictvím speciálně upravených diagnostických redukcí.
EOBD kompatibilita Kompletní elektronická a mechanická kompatibilita s normou EOBD

Všechny parametry měřených hodnot specifikovaných normou EOBD

Všechny (chybové kódy) DTC specifikované normou EOBD

Kompatibilita se systémy FoMoCo Plná kompatibilita s řídicími systémy vozidel koncernu FMC. Systém podporuje podrobné výpisy specifických chybových kódů vč. freeze frame dat.
Podporované protokoly Systém podporuje komunikační protokoly: DCL (CART), SCP, ISO, ISO 15765, UDS (ISO14229) přes příslušné sběrnice DCL (RS485), SAE J1850 PWM, ISO 9141 a CAN-BUS (ISO 11898). Plná kompatibilita, která je definována v normách OBDII a EOBD: J1850-41.6, J1850-10.4, ISO9141-2 K/L, CAN- ISO 11898
Napájení Ve vozidle- přímo z OBD konektoru. Podporuje pouze vozidla s 12V systémem. Maximální rozdíl napětí: 14V na pinech OBD konektoru.
Spotřeba Bez dalších zařízení napájených konektorem:

Při zapnutém vozidle < 100 mA

Při vypnutém vozidle < 1 mA

USB rozhraní Zařízení USB 2.0 typ A
Napájení při připojení k PC USB
Ostatní rozhraní Full multiplexer
Délka záznamu Dle velikosti volného místa na HDD
Funkční signály Viditelná vestavěná LED
Provozní teplota -10°C ~ + 40°C
Relativní vlhkost max. 80%
Nadmořská výška 1000 m.n.m
Rozměry V = 92mm, Š= 44 mm, H= 22 mm, Hmax = 23,8 mm
Hmotnost Přibližně 85 g
Typové schválení Směrnice 72/245/EHS, a jeho poslední změny 2006/28/ES

Nařízení ECE-R10 ONU

Operační systém Windows 2000

Windows XP

Windows VISTA 32/64bit

Windows 7 32/64bit

Windows 8/8.1 32/64bit

Windows 10 32/64bit

Linux