🍪
Tyto webové stránky vyžadují pro svou funkci cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie

Technický popis systému FICOM

Diagnostický systém FICOM byl navržen pro sériovou diagnostiku osobních automobilů. Diagnostika podporuje funkce standardní funkce, jako jsou čtení a mazání paměti závad či identifikace řídící jednotky. Pro sledování a záznam livedat, které vyhodnocuje řídící jednotka motoru v reálném čase, jsou k dispozici tři režimy funkce měřených hodnot.

Nejpodrobnější informace naleznete na našem inetrnetovém obchodě www.focom.cz nebo prostřednictvím našich individuálních cenových nabídek.


Ficom product.jpg

Permanentním sledováním a současným zaznamenáváním těchto měřených dat, díky funkci uložení záznamu, je možné snadněji odhalit sporadicky se projevující závady. Program disponuje také funkcí textu akčních členů a expertními funkcemi, jako jsou programovaní jednotky a funkce kódování řídících jednotek.

Diagnostické rozhraní FiCOM bylo zkonstruováno dle platných evropských a českých norem a směrnic. U výrobku byla doložena shoda s příslušnými normami. Odpovídající prohlášení o shodě je k dispozici u výrobce Secons s.r.o.

Technické parametry

Robustní konektor diagnostické hlavy v sobě ukrývá veškerou potřebnou inteligentní elektroniku navrženou a vyrobenou nejmodernějšími technologiemi. Připojení k PC zajišťuje vyměnitelný kabel USB 2.0 HI-Speed.

Tabulka technických dat
Rozhraní vozidla OBD zásuvka, podporuje připojení ke starším vozidlům prostřednictvím speciálně upravených diagnostických redukcí.
EOBD kompatibilita Kompletní elektronická a mechanická kompatibilita s normou EOBD

Všechny parametry měřených hodnot specifikovaných normou EOBD

Všechny (chybové kódy) DTC specifikované normou EOBD

Kompatibilita se systémy Fiat Plná kompatibilita s nícími systémy vozidel koncernu Fiat. Systém podporuje podrobné výpisy specifických chybových kódů vč. freeze frame dat.
Podporované protokoly Systém podporuje komunikaci protokolů KW71, IAW, KWP2000, FIAT9141, ISO15765, UDS a mimo jiné zahrnují i sběrnice ISO9141 K-Line i CAN-BUS, Marelli-Weber, ISO15765 s rozšířenou adresací i ID.
Napájení Ve vozidle- přímo z OBD konektoru. Podporuje pouze vozidla s 12V systémem. Maximální rozdíl napětí: 14V na pinech OBD konektoru.
Spotřeba Bez dalších zařízení napájených konektorem:

Při zapnutém vozidle < 100 mA

Při vypnutém vozidle < 1 mA

USB rozhraní Zařízení USB 2.0 typ A
Napájení při připojení k PC USB
Ostatní rozhraní Full multiplexer
Rychlost vzorkování 1s
Délka záznamu Dle velikosti volného místa na HDD
Funkční signály Viditelná vestavěná LED
Provozní teplota -10°C ~ + 40°C
Relativní vlhkost max. 80%
Nadmořská výška 1000 m.n.m
Rozměry V = 92mm, Š= 44 mm, H= 22 mm, Hmax = 23,8 mm
Hmotnost Přibližně 85 g
Typové schválení Směrnice 72/245/EHS, a jeho poslední změny 2006/28/ES

Nařízení ECE-R10 ONU

Operační systém Windows 2000

Windows XP

Windows VISTA 32/64bit

Windows 7 32/64bit

Windows 8 32/64bit

Linux