Srovnání autoskopů Hantek

Z Autodiagnostika
Přejít na: navigace, hledání
Instructions.png
Články Hantek


Digitální automobilové osciloskopy Hantek

Současné trendy a technologie používané v automobilovém průmyslu kladou vysoké nároky na diagnostickou a měřící techniku. Bez kvalitního automobilového osciloskopu se dnes neobejde žádné vyspělé autoopravárenské pracoviště. Hantek přináší alternativu a nabízí velmi vyvážený poměr cena/výkon. Vývoj a výroba měřící techniky jde kupředu sedmimílovými kroky, každý chápe, že v posledním desetiletí prudce klesly ceny výpočetní techniky. Obor měřící techniky proto není výjimkou. Hantek nabízí levné a kvalitní řešení. Autoskopy od Hanteku dobře poslouží jak začátečníkům, tak profesionálům.


USB Digitální osciloskop Hantek DSO 1008C CZ

Autoskop 1008C CZ je jednoduché ukazovátko za rozumnou cenu. 1008C je navržen pro potřeby začínajících diagnostiků, kteří nechtějí do pořízení automobilového osciloskopu investovat vysokou částku. Pokud chcete začít s paralelní diagnostikou, 1008C je ta správná volba. Databáze přednastavených setupů pro měření snímačů a akčních členů je ideální berličkou pro začátečníka především v tom, že jednak zobrazí na pozadí obrazovky osciloskopu vzorový průběh, ale současně nastaví napěťovou i časovou základnu tak, aby obsluha mohla ihned měřit.


Hardware DSO 1008C CZ

Osciloskop HANTEK DSO1008C je poháněn mikroprocesorem ARM (STM32F1x) o taktu 72MHz. Procesor obsluhuje veškeré instalované periferie (USB, ADC, GEN…), což jej značně limituje pro plné využití v 8 kanálovém režimu. V osciloskopu jsou integrované tři ADC převodníky (12bit, multiplex) o frekvenci 1MHz.

hardware_1008.jpg

Maximální spouštěcí frekvence je 800kHz. ADC převodníky jsou zřetězeny. Proto výrobce udává maximální samplování 2.4 MHz (platí v jednokanálovém režimu). V 8 kanálovém režimu je možné vzorkovat pouze 300kHz. Výkon generátoru je max. 250kHz.


Digitální osciloskop Hantek DSO 3064A CZ

Digitální osciloskop 30604/A je určen těm diagnostikům, kteří to s paralelním měřením myslí vážně. Na český trh jej dodáváme ve dvou provedeních ve verzi 3064A tj. s generátorem libovolných signálů a ve verzi 3064 bez generátoru. Po hardwarové stránce disponuje několikanásobně vyšším výkonem než automobilové osciloskopy, které se v ČR prodávají za desetitisíce korun. Abychom s hardwarových možností třitísícešedesátčtyřky vyždímali doslova maximum, rozhodli jsme se vyvinout vlastní ovládací program. V první polovině roku 2014 představíme zcela nový software pro 3064. Software vyvíjíme, jak se říká od podlahy, tzn. že nebudeme přepracovávat nebo rozšiřovat možnosti původního ovládacího software. Námi vyvíjený software změní digitální osciloskop 3064 v motortester 3064. Nový systém bude určen výhradně pro paralelní diagnostiku na všech typech spalovacích motorů. Z nových funkcí můžeme zmínit např. nastavení vzorkovací rychlosti, pohodlný a neomezený záznam na HDD a nebude chybět ani databáze přednastavených měření.


Hardware DSO 3064A CZ

Robustní hliníkové provedení s ochrannými bočními prvky z tvrdé gumy chrání přístroj v náročných podmínkách dílenského prostředí. V osciloskopu jsou integrované čtyři nezávislé vysokorychlostní ADC převodníky o frekvenci 100MHz.

hardware_3064A.jpg

Maximální spouštěcí frekvence je tedy 200MHz. ADC jsou nezávislé, nejsou zřetězeny jako je tomu u 1008C. Stabilní datovou komunikaci zajišťuje sdílená paměť DDR. FPGA řídí hlavní funkce, vnitřní hodiny jsou 800MHz.


Srovnání osciloskopů Hantek 1008C a 3064A

V následující tabulce naleznete základní srovnání obou osciloskopů.

srovnavaci_tabulka.jpg

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám odpovíme na všechny Vaše dotazy.