Riskuji při nákupu klonu originální diagnostiky?

Z Autodiagnostika
Přejít na: navigace, hledání
Article.png
Články FoCOM

Odpověď je jednoznačná… ANO. A nejen marně vynaložené finanční prostředky, ale také riskujete, že až dotyčného prodejce bude vyšetřovat PČR, tak si Vás pozvou také. FoCOM je na rozdíl od klonů IDS a FLY plně licencovaný, a proto můžete oficiálně nabízet služby diagnostiky vozidel koncernu FMC.

Kolik stojí originální diagnostika IDS?

Aktuální cena za celý set je bez příslušenství, tj. FORD IDS VCM + VMM + Tablet CF-19 Panasonic Toughbook® je USD $10,799.00, což při kurzu us dolaru (20,23) vychází v Českých korunách na 218,485,- Kč. Samostatný modul VCM stojí USD $2,714.00 a VMM USD $5,420.00. Roční aktualizační poplatek je USD $699.00.

Ford IDS

V případě Vašeho zájmu o nákup originálního systému či originálního příslušenství pro IDS (nikoliv čínské výroby) kontaktujte nás, rádi Vám zašleme individuální nabídku a seznam kompletního sortimentu, který se v USA nabízí.

Pozor na čínské klony

Na českém trhu se můžete setkat s čínskými klony těchto diagnostických nástrojů, které do ČR dovážejí a následně distribuují podvodný obchodníci s takřka neexistujícím sídlem. Tyto plagiáty jsou velmi nekvalitní a jejich životnost často končí velmi záhy po jejich nákupu.

Riziko které na sebe nákupem berete, je obrovské. Obchodník Vás neupozorní, že za nelegální užívání software Vám hrozí pokuty v řádech miliónů korun. Všechny tyto nabízené produkty jsou plagiáty a software, který Vám prodejce poskytuje je kradený!!! Tito prodejci neplatí importní cla, nejsou plátci DPH a neodvádějí žádné daně. Už tím překračují zákony České republiky a okrádají každého občana ČR. Nákupem u těchto prodejců podporujete šedou ekonomiku.

Žádný čínský klon neobsahuje modul VMM, který obsahuje funkce Digitálního osciloskopu, multimetru a generátoru signálů. Zajímáte-li se o kvalitní a cenově dostupný automobilový osciloskop, navštivte náš web www.hantek.cz .

Jak poznám klon od originálu?

Originální diagnostiku Ford rozhodně nekoupíte prostřednictvím obchodníčka z Horní Dolní bez oficiálního sídla a legálního zázemí. Na následujícím obrázku jsou znázorněny čínské klony.

klony Ford FLY IDS SCANNER

Kolik stojí čínské klony?

V následující tabulce uvádíme cenu jednoho z čínských dodavatelů čínských klonů diagnostiky Ford. Udělejte si sami obrázek o prodejcích těchto diagnostik v ČR.

Tabulka cinskych klonu

Z výše uvedených cen musí být každému jasné, o jaké kvalitě produktů je zde řeč a pokud chcete oficiálně provozovat diagnostiku Ford na kradeném zařízení, je jen otázkou času, kdy na tento skutek můžete velmi tvrdě doplatit. V konečném důsledku budete nucení zaplatit plnou částku za ušlou licenci ($2,714.00) a zůstane Vám nekvalitní čínský klon. Produkt FLY je taktéž klonem systému IDS, a tudíž originálního výrobku bez licence.

Opravdu věříte prodejci, který tuto diagnostiku nabízí? On je právě tím slabým článkem, který Vás vtáhne do velikých problémů. V případě, že jste tuto diagnostiku již zakoupili, byť v nevědomosti, že se jedná o kradenou licenci, doporučujeme zboží prodejci okamžitě vrátit a požadovat na něm vrácení peněz v plné výši. Pokud s dotyčným prodejcem nastanou problémy, jsme ochotni Vám poradit a doporučit jak postupovat.

Každý uživatel automobilové diagnostiky dřív nebo později pochopí, že se bez technické podpory a kontinuity na odborného prodejce do budoucna neobejde.