Pracovni

Z Autodiagnostika
Přejít na: navigace, hledání

Čínské klony HEX-CAN

Na český trh se mimo jiné dováží také velmi věrná kopie kabelu HEX-CAN USB. V následujícím textu uvádím nejdůležitější informace vztahující se k čínským klonům programu HEX-CAN.

Soubor:Xx.jpg

Název článku

Výhody originálního kabelu HEX-CAN USB

Legálnost užívání

Nejdůležitějším rozdílem mezi plagiátem a originálním kabelem, je především bezstarostnost používání licencovaného kabelu, tzn. legální provozování automobilové diagnostiky VAG a její následná fakturace služeb zákazníkům. Nemusí se nic schovávat, protože není nepoužíván nelegální software. VCDS je plně licencovaný a proto je možné oficiálně nabízet služby diagnostiky vozidel značek VAG.

Unikátní hardwarový klíč

Každý originální diagnostický kabel HEX-CAN má unikátní číslo HW klíče, jeho identifikace v síti internet zajišťuje svému majiteli bezplatné a pravidelné aktualizace. Čínské klony nemají unikátní čísla licence. Jeden čínský kabel HEX-CAN může mít společné číslo HW až se sto tisíci jeho bratříčků. Po připojení k internetu se v kabelu automaticky vymaže firmware a nahlásí se nelegální zneužití licence. 

Kvalitní materiály a záruka

Ve srovnání s čínským klonem, je originální kabel HEX-CAN vyroben z kvalitních součástek. Nákupem kupující získá nejen plnohodnotnou záruku, ale i pozáruční servis.

Aktualizace každý rok

Aktualizace programu VAG-COM jsou v českém jazyce a pravidelně uvolňovány v cca. 12-ti měsíčních intervalech. Podpora nových modelů a rozšiřování funkci je průběžně doplňována v betaverzích, které jsou ke stažení pouze v anglické verzi na stránkách společnosti ross-tech. Česká verze vychází vždy v ostrém vydání jednou ročně. Centrální distributor pro Česko-Slovensko, společnosti AutoComSoft s.r.o. může vyžadovat po uživateli z ohledem na rozsah novelizace poplatek z aktualizaci. Tento poplatek se pohybuje v řádech několika set korun českých. Každý zákazník dostává ke svému kabelu licenční list na kterém jsou jeho přihlašovací údaje do informačního systému distributora. Z tohoto systému si může stahovat aktualizace programu.

Úspora peněz

Zakoupením originálního diagnostického kabelu HEX CAN, se v dlouhodobém výhledu ušetří nemalé investice do dílenského vybavení, ale hlavně čas strávený s řešením případných problémů s aktivacemi, crackem apod. Originální kabel HEX CAN je zárukou efektivní práce při jeho používání a jistoty, že je na koho obrátit. Aktivace licence probíhá automaticky, bez nutnosti složitého obcházení. Nemusí se kupovat každý rok nový kabel.

Nevýhody čínského klonu HEX CAN

  • Hardwarový klíč je klonovaný a je společný pro desettisíce kabelů. Počítač, na kterém klon běží se nesmí připojovat k internetu.
  • Po automatické aktualizaci se kabel nenávratně zablokuje. Dojde k vymazní firmware kabelu a tím k jeho znehodnocení. V takovém případě nezbývá nic jiného než koupit nový.
  • Pro každou novou verzi programu si musíte koupit nový kabel každý rok. Program není aktualizovatelný. Kabel je vždy určen pro konkrétní verzi.
  • Jako podnikatel se nelegálním užíváním pirátského software vystavujete zvýšenému riziku postihu ze strany státních orgánů ČR.
  • Pochybní prodejci, často bez kontaktních adres, neschopní poskytnout technickou podporu uživateli nepomohou.
  • Záruka není kde uplatnit.
  • Pozáruční servis je u klonovaného kabelu takřka nemožný.