Porovnání diagnostického systému FoCOM a Ford IDS

Z Autodiagnostika
Přejít na: navigace, hledání
Article.png
Články FoCOM

Hlavní rozdíl mezi oběma systémy je uživatelské prostředí programu a logika přístupu k vozidlovým systémům. Systém IDS využívá tzv. funkční systém, kdy nejprve volíte diagnostickou funkci např. kódování a následně řídící jednotku. V systému FoCOM nejdřív zvolíte typ řídící jednotky a následně volíte podřízenou funkci, kterou je možné na řídící jednotce aplikovat.

FoCOM vs. IDS

Výhody druhého principu jsou zřejmé nejen v rámci snazší identifikace konkrétního typu řídicí jednotky pro programování apod.

FoCOM je rychlejší

V celé řadě funkcí je systém FoCOM rychlejší a celkově stabilnější. Instalace programu je jednoduchá a aktivace automatická. Celá řada funkcí, které jsou v systému IDS velmi kostrbaté, nebo dokonce nedostupné přispívá k celkovému velmi efektivnímu používání.

Příkladem v rámci porovnání na funkční úrovni může být fakt, že Ford IDS nepodporuje funkci identifikace řídicí jednotky, nicméně je možné zobrazit záznam z provedené servisní práci, ze kterého lze identifikaci vyčíst. FoCOM nabízí funkci identifikace řídící jednotky jako oddělenou komfortní funkci.

Další neobratnou vlastností IDS je nutnost při spuštění funkce výběru měřených hodnot zadávat výbavu vozidla, kterou může být obtížné zjistit. Funkce měřených hodnot patří k nejčastěji používaným funkcím, proto systém FoCOM zobrazí nejen všechny měřené hodnoty, které řídicí jednotka poskytuje, ale nabízí i 3 varianty rozšířeného zobrazení: grafické zobrazeni, zobrazeni 3x3 a seznam všech hodnot.

Kompatibilita

Kompatibilita a funkčnost v rámci funkcí sériové diagnostiky je velmi podobná a například v chybových kódech a blocích měřených hodnot je FoCOM na zcela stejné úrovni jako IDS.

Ve funkcích testů akčních členů a programovacích a kódovacích funkcích se program FoCOM blíží systému IDS týden co týden. V následující tabulka porovnává rozsah funkcí obou diagnostických systémů.

Srovnávací tabulka funkcí FoCOM a Ford IDS

Zakoupením diagnostického systému FoCOM získáváte následující výhody, které Vám podvodný prodejce nenabídne:

  • Licence k užívání software - Software je legální, můžete bezstarostně nabízet a fakturovat služby diagnostiky vozidel koncernu FoMoCo.
  • Kvalitní zařízení - Diagnostická hlava se skládá z kvalitních součástek a je vyráběná v České republice. Na zařízení dostáváte plnohodnotnou záruku.
  • Technická podpora - bez technické podpory a kontinuity na odborného prodejce se do budoucna neobejdete.

V případě dalších dotazů nás, prosím, kontaktujte na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo emailu info@focom.cz.

Pozor ! Žádný čínský klon neobsahuje modul VMM, který obsahuje funkce digitálního osciloskopu, multimetru a generátoru signálů.