FoCOM - Existuje kompletní seznam všech podporovaných vozidel Ford?

Z Autodiagnostika
Přejít na: navigace, hledání
Faq.png
FAQ FoCOM

Podrobnou a aktualizovanou tabulku kompatibilních automobilů naleznete na stránkách výrobce zde. Diagnostický systém FoCOM podporuje komunikaci se všemi automobily značky Ford vyrobenými od 1996 do roku 2013. Podrobné, stále aktualizované informace o kompatibilitě automobilů a řídících systémů naleznete v databázi výrobce systému FoCOM zde. Problematika kompatibility je složitá, protože řídící jednotky obsaženy v různých modelech, byť i stejného typu, obsahují stovky softwarových verzí. Některé z těchto modifikací řídících jednotek jsou systémem FoCOM podporovány jen částečně a na jejich úplné kompatibilitě se neustále pracuje.

Pomocí pro vývojáře programu FoCOM a současnou pomocí pro Vás, setkáte-li se s nekompatibilní řídící jednotkou nebo automobilem, je funkce Snapshot. Více o Snapshotu naleznete v odpovědích na otázky:

Co je Snapshot a jaký je rozdíl mezi částečným a úplným snapshotem?

Proč mám používat funkci snapshot a jak?

Pro implementaci do programu a tím i rozšíření kompatibility diagnostického systému FoCOM stačí Snapshot uložit a odeslat nám jej.

Na základě obdrženého Snapshotu programátor provede nepatrnou úpravu a problém s nekompatibilitou s danou softwarovou verzí ECU je vyřešen. Takovýchto oprav se řeší v každé aktualizaci desítky.

Aktualizace jsou zcela zdarma a jsou uvolňovány v pravidelných týdenních intervalech. Proto je velmi důležité program neustále aktualizovat.