FiCOM - Po navázání komunikace s vozidlem se náhle přeruší komunikace. Problém se opakuje, co by to přerušení mohlo způsobovat?

Z Autodiagnostika
Přejít na: navigace, hledání
Faq.png
FAQ FiCOM

FiCOM ridici jednotka neodpovida

Pokud navázání komunikace s automobilem proběhlo úspěšně, ale komunikace náhle selhává a problém se opakuje, může to být způsobeno několika problémy:

  • Problém může způsobovat propojovací kabel USB, mezi diagnostickou hlavou a počítačem. Občas je nutné tento kabel vyměnit, především v případech, kdy je kabel při jeho uskladňování ohýbán a lámán, nebo je skladován v nevhodných podmínkách (vlhkost, prach apod.). Zkuste kabel vyměnit.
  • Problém také může způsobovat USB rozbočovač (HUB), který máte připojen mezi diagnostickým kabelem a PC. USB HUB vytváří překážku v přímém připojení kabelu k PC. Zkuste HUB odpojit a restartovat program.
  • Problém může být způsoben i Vaším počítačem. Například, můžete mít hardwarový problém s USB portem/y (např. na základní desce, amortizovaný port v notebooku apod), nebo tento problém může způsobovat nesprávně instalovaný ovladač sběrnice USB přímo ve Windows.Doporučujeme proto ověřit konfiguraci a správnost nastavení USB portu ve správci zařízení.
  • Méně častým problémem může být nesprávně nastavený (nejvyšší úroveň zabezpečení) antivirový program nebo firewall. Zkontrolujte úroveň zabezpečení Vašeho PC.
  • Dalším problémem na straně Vašeho PC může být slabá baterie, používáte-li notebook. Zkontrolujte stav nabití.
  • Problém může způsobit zastaralá verze firmware kabelu. Stáhněte si aktuální verzi programu a přeinstalujte.
  • Problémy s komunikací mohou způsobovat výkyvy napětí ve vozidle, nebo porucha na diagnostickém vedení, nebo problémy s řídící jednotkou.

Obecně doporučujeme vypnout program, vysunout a zasunout kabel a tuto proceduru opakovat. Pokud to nezabere, restartujte počítač.

V případě dalších problémů nás, prosím, kontaktujte na lince technické podpory. Je vhodné si před voláním připravit číslo Vašeho kabelu.